Bizi takip edin

Haber

YPG’den açıklama: Saldırılarda 13 sivil yaralandı, 6 sivil ve 3 savaşçı yaşamını yitirdi

->

-> 719

YPG Efrin Komutanlığı, yaptığı açıklamada TSK bombardımanında 6 sivilin ve 3 savaşçının yaşamın yitirdiği, 13 sivilin de yaralandığını belirtti. YPG ‘saldırılardan Türk devleti kadar Rusya da sorumludur’ dedi

YPG Efrin Kantonu Komutanlığı işgalci Türk ordusunun bugünkü Efrin saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada 3’ü ağır olmak üzere 13 sivilin yaralandığını, 6 sivilin yaşamını yitirdiği belirten YPG, 1 YPG savaşçısı ile 2 YPJ savaşçısının da bu saldırılarda yaşamın yitirdiğini, duyurdu.

Bilerek siviller hedef alınıyor

“Türk devletinin alanı boşaltmak için bilerek sivilleri hedef aldığına” dikkat çeken YPG, “sınırdan geçmek isteyen TSK ve bağlı çetelerinin sert karşılık verilmesi sonucu geri çekilmek zorunda kaldığının da” altını çizdi.

Türk devleti kadar Rusya da sorumlu

YPG’nin Türk ordusunun bugünkü Efrin işgal saldırılarına ilişkin açıklamasında Rusya’nın rölüne ilişkinde açıklamalarda bulundu. YPG, “Biz çok iyi biliyoruz ki, uluslararası güçlerin ve başta da Rusya’nın ki; kendi askerleri de Efrin’de bulunuyor, böyle bir saldırı mümkün değildi. Bundan dolayı bu saldırıları yapan Türk devleti kadar, Rusya devleti de gelişecek bir katliamdan sorumlu olacaktır.” değerlendirmesi yaptı.

Uzun bir direniş hazırlığı yapmıştık…

Açıklamada son olarak şunlar kaydedildi: “Biz yurtsever Efrin halkını savunan Halk Savunma Birlikleri Komutanlığı olarak, Efrin halkı ve Kuzey Suriye halklarına diyor ki; Türk devletinin saldırı ve oyunları bizi yenemez! Şu ana kadar herkesin gördüğü gibi Efrin halkı yerini bırakmıyor, direniyor ve direnecektir. Bütün hazırlıklarımızı uzun süre Efrin’i savunma üzerine kurmuş durumdayız ve halkımızla direnişimizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bir kez daha yeniliyoruz.”

HABER MERKEZİ