Bizi takip edin

Haber

Wan halkı HDP kongresine çıkarma yapacak!

->

-> 273

Wan’da HDP’liler, 11 Şubat’ta Ankara Arena’da yapılacak büyük kongre için kolları sıvadı. Bin kişiyle kongreye katılmayı hedefleyen HDP’liler, ‘7 Haziran ruhuyla kongreye katılacağız. Arena bize yetmez’ diyor

HDP 11 Şubat’ta Ankara’da yapacağı 3. Olağan Kongre’sinin hazırlıkları Wan’da da başladı. Kentte tüm hazırlıklar, çok sayıda partilinin katılımıyla sürdürülüyor. Başta kadınlar olmak üzere binlerce kişinin Van’dan Ankara’ya gideceğini söyleyen kongre komisyonu üyeleri, 2 yıldır süren baskılara, kongrede güçlü bir yanıt vereceklerini söyledi.

‘Kazanacağız’ şiarıyla orada olacağız’

Kongre çalışmalarına ilişkin konuşan İl Eşbaşkanı Yadişen Karabulak, partilerinin Ankara’da yapacağı 3’üncü Olağan Kongrelerine güçlü katılım çağrısı yaparak, “Kongre öncesinde Van’da ikisi bölge ve ikisi yerel olmak üzere 4 konferans yaptık. Konferanslarda yapılan tartışmalarda kongreye coşkulu bir şekilde katılım sağlama sonucu ortaya çıktı. Elimizde binlerce broşür var. Bu broşürleri Van il yönetimi olarak ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle gezerek insanlarımıza dağıtarak kongremize davet edeceğiz. Van halkı 7 Haziran ruhuyla kongreye katılım sağlayacaktır. Çalışmalarımızın startını verdik. Bu doğrultuda Kongre Komisyonu’nu oluşturduk. Şuan için en az 23 otobüs ile Ankara’ya gideceğiz. Van halkı olarak ‘Kazanacağız, kazanacağız’ şiarıyla orada olacağız” dedi.

‘Wan halkı iradesine sahip çıkacaktır’

Van Milletvekilleri Figen Yüksekdağ ile Tuğba Hezer’in milletvekilliğinin düşürülmesini hatırlatan Karabulak, “Tutuklamaları, vekilliklerin düşürülmesi ve kadın kazanımlarımıza yönelik saldırıları boşa çıkartacağız. Tüm baskılara ve tutuklamalara rağmen Serhat ve Van’dan çok güçlü bir katılım sağlayacağız. Van halkı ilk gün olduğu gibi bugün de kongresine ve Eş Genel Başkanlarına sahip çıkacaktır” diye ifade etti.

Kadınları kongreye davet ediyoruz’

Kongre ve Tertip Komitesi üyesi Nesibe Akdağ ise, komisyonu 3 kişiyle kurduklarını belirterek, “Ankara Türkiye’nin başkentidir ve biz de parti olarak daha bitmediğimizi herkese göstereceğiz. Hala ayakta olduğumuzu ve direndiğimizi söyleyeceğiz. Van-Ankara arasındaki tüm dinlenme tesislerinde yolculuk coşkulu geçsin diye müzik grupları ile türküler eşliğinde halaylar çekeceğiz. Bütün Van halkını ve tüm kadınları kongreye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Kapı kapı gezeceğiz’

Kongre Komisyon ve Tertip Komitesi üyesi Feyyaz Başak ise, Ankara’nın Türkiye’nin başkenti, Wan’ın da Serhat’ın kalbi olduğunu vurguladı. Kongreyle seslerini daha da yükselteceklerini söyleyen Başak, “Tam da siyasetin halk tarafından yürütüldüğünü bu kongreyle herkese göstereceğiz. Bunun için halkımızdan büyük bir destek bekliyoruz. Halkımızın morali yerinde ve bu desteklerini bizden esirgemeyeceklerini biliyoruz. O kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çalışmalar kapsamında ev ev, kapı kapı gezeceğiz ve halkımızı kongremize davet edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: MA