Bizi takip edin

Haber

Elçi 109. kez anıldı

->

-> 218

Öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin faillerini bulunmamasına tepki gösteren avukatlar, ömrünü hukuksuzlukla, cezasızlıkla mücadeleye adamış Elçi’nin dosyasının faili meçhul kalmasına izin vermeyeceklerini vurguladı

Diyarbakır Barosu yöneticileri ve üyesi avukatlar, 28 Kasım 2015’te Sur’da Dört Ayaklı Minare önünde öldürülen başkanları Tahir Elçi’nin faillerinin bulunmaması, soruşturma dosyasının hızlı ve etkili yürütülmemesini Diyarbakır Adliyesi önünde bir kez daha protesto etti. 109’uncu haftasına ulaşan eyleme, çok sayıda avukat cüppeleri ile katıldı.

Failleri yargıya teslim edin

Açıklamayı Baro Genel Sekreteri Mahsum Batı yaptı. Elçi’nin, Sur’da öldürülmesi üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen onu katleden katiller ve bu cinayetin arkasındaki karanlık güçlerin hala ortaya çıkarılmadığına dikkat çeken Batı, “Biz Diyarbakır Barosu olarak yine buradan yetkililere sesleniyoruz. Tahir Elçi’nin faillerini açığa çıkarıp yargıya teslim etmelerini bekliyoruz. Bu failler bulunup yargıya teslim edilinceye kadar Diyarbakır Barosu, Tahir Elçi’nin arkadaşları ve dostları olarak Diyarbakır Adliyesi önünde bu protestoyu yapmaya devam edecektir. Ömrünü hukuksuzlukla, cezasızlıkla mücadeleye adamış Tahir Elçi’nin dosyasının faili meçhul kalmasına Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi’nin arkadaşları olarak izin vermeyecektir. Bunu bir kez daha sizler aracılığıyla kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: MA