Bizi takip edin

Kadın

‘3 yıldır hayatım tehditle geçiyor’

->

-> 260

M.F.İ. Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Abidinpaşa Mahallesi’nde ikamet eden E.S. isimli kadını 3 yıl boyunca cinsel saldırı, şantaj ve tehditlerine maruz bıraktı. Çocuklarını korumak adına 3 yıl boyunca susan E.S., savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu ancak hâlâ tehdit almaya devam ediyor.

Jinnews’ten Duygu Erol’a konuşan E.S., 2015 yılında M.F.İ.’nin cinsel saldırısına maruz kaldığını ve daha sonra telefon mesajları ile tehdit edilidiğini söyledi. “3 yıldır hayatım taciz, şantaj ve tecavüzle geçiyor” geçiyor diyen E.S., M.F.İ.’nin elinde görüntüler olduğunu söylediğini ve görüntüleri E.S.’nin çocuklarına göndermekle tehdit ettiğini belirtti. Birçok kez ev ve iş yerini değiştirdiğini ancak M.F.İ. adlı erkeğin her seferinde kendisini bulduğunu ifade eden, E.S., “Oğlum bir şey yapar diye anlatamadım olanları. Hep birilerini korumuyor muyuz biz kadınlar zaten. Ya çocuklarımızı ya ailemizi ya eşimizi ya da ‘namusumuzu’ korumuyor muyuz? Ben de öyle yaptım işte…” sözleri ile anlatıyor yaşadıklarını.

M.F.İ.’nin kızına da mesaj atmasının ardından yaşadıklarını anlatmaya karar veren E.S., çocuklarının da desteği ile savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti: “Hakkımda koruma kararı çıkarıldı. Ama adam kayıp olduğu için elektronik kelepçe takılmadı ve hukuki süreç de başlamadı. Bu da beni yıprattı, demek ki bir şey olmuyormuş diye düşündüm. O adam kayıp ama beni hâlâ ölümle tehdit edebiliyor, şantajla tehdit edebiliyor ya da beni hâlâ arayabiliyor. Şimdi tecavüz ve şantajdan dava açtım. Ve ben biliyorum ki yalnız değilim. Bunun farkında olmak kadınlar açısından çok önemli.”

ANKARA